Sport a zábava v Jizerských horách

Turistika 
 
Celá oblast je hustě protkaná značenými turistickými stezkami, které Vás zavedou na nejkrásnější místa Jizerských hor. Turisticky atraktivní je celá okolní oblast, ať již po stránce přírodních scenérií, tak i hodnotných turistických památek

Tipy na výlety

Sjezdové lyžování
 
Přímo v Josefově Dole jsou 4 lyžařské vleky, dlouhé od 200m do 800m, vhodné hlavně pro méně náročné lyžaře začátečníky, nebo děti. Od penzionu Jaro jsou vzdáleny od cca 15min. pěší chůze. V Josefově Dole je půjčovna lyží, běže, sáněk a snowboardů. 

Lyžařské vleky Josefův Důl

4km od Josefova Dolu je funguje lyžařské středisko Špičák s 4.800m dlouhými sjezdovkami, s půjčovnou lyží, lyžařskou školou a školičkou pro děti. Na Špičák se lze pohodlně dopravit vlakem, cesta trvá cca 8minut a vlak jede každých 40min. Vlaková zastávka je přímo v lyžařském areálu. 

Další možností jsou vzdálenější střediska Severák (5km), Bedřichov (8km), nebo liberecký Ještěd (20km). Do Krkonoš je to cca 30km - Rokytnice, Špindlerův Mlýn, Harrachov atd.

lyžařské středisko Špičák 
 
Běžecké lyžování 
 
Jizerské hory jsou v zimě rájem běžkařů, v horách jsou udržované lyžařské stopy na Jizerské magistrále, známá je také každoročně pořádaná Jizerská padesátka. Přímo z Josefova Dolu se lze napojit na běžecké tratě a strávit celý den na běžkách. V obci je také 700m dlouhá běžecká trať s umělým osvětlením.

Cyklistika 
 
Liberecko je sice krajem hornatým, ale pro cyklistiku velice vhodným. Na výlety na trekkingových nebo horských kolech se můžete vydat po značených cyklistických stezkách všech možných obtížností. Bez větších obtíží je možno projet celé Jizerské hory a objet turisticky zajímavá místa jako Nová louka, Jizerka, některou s tradičních rozhleden a další. V Josefově Dole funguje půjčovna kol.

Plavání 
 
V létě je nejvíce vyhledávaná jablonecká přehrada. V Liberci funguje nově vystavěný Aquapark v centru Babylon s celoročním provozem, kde se na ploše větší než 5000m2 nabízí tři vzájemně propojené haly s bazény, cirkulující vodou s vodními masážemi, protiproudovým kanálem, tobogány, skluzavkami, relaxačními místy s možností poslechu podvodní hudby ve stylových jeskyních s akváriem, parními lázněmi, saunou, masážemi a mnoha dalšími atrakcemi. 
V Jablonci byl nedávno otevřen kompletně zrekonstruovaný bazén s tobogány a aquaparkem.

Centrum Babylon Liberec
 
Tenis, squash, bowling 
 
Využít lze tenisové kurty v obci, ale pro náročnější tenisty jsou vhodnější tenisové a squashové areály v Jablonci nad Nisou nebo Bedřichově. Nejbližší bowling je v Bedřichově a také v Jablonci nad Nisou.

Tenisové a squashové centrum v Jablonci nad Nisou

Jízda na koni
 
Po objednání je možné zařídit vyjížďky na blízkých farmách v Albrechticích nebo Janově nad Nisou.

Sport v Josefově Dole
 
Běh na lyžích - běžecká trať 700 m s umělým osvětlením.
Lyžařské vleky – Bukovka, Jatka, Lucifer, Donťák.
Tenisové dvorce
Víceúčelové hřiště s asfaltovým povrchem
Volejbalové hřiště
Fotbalové hřiště
Koupaliště (pro otužilce) - v Hujerově koutě
Sauna
 
Akce v okolí
 

 

 

 

 

Kontakt

Chalupa Jaro
tel: 777 719 359

Josef Čechlovský

info@jaro-josefuv-dul.cz

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.