Akce v okolí


Prohlídka zoo

Místo
Masarykova 1347, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce

Více

Německé, fancouzské a rakouské malířství 19. století

Místo
Masarykova 723, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Základ této kolekce tvoří odkaz velkopodnikatele Heinricha von Liebiega (1839–1904), velkorysého mecenáše, sběratele a člena čestného kuratoria Severočeského průmyslového muzea. Tato ojedinělá soukromá sbírka byla v průběhu let rozšířena o akvizice města Liberec (z prostředků Liebiegova fondu), libereckého muzea a od roku 1953 Oblastní galerie v Liberci. Součástí odkazu Heinricha Liebiega bylo také třicet dva oleje a pět akvarelů francouzské krajinomalby 19. století. Stálá expozice představuje díla příslušníků tzv. barbizonské školy a kolekci deseti obrazů Eugèna Boudina.

Více

1. prohlídková trasa - základní

Místo
Zámecká 4001, 46401 Frýdlant
Datum konání
Stálá akce

Prohlídka hradu, nejstaršího hradního muzea s galerií Gallasů a Clam-Gallasů, sbírky zbraní a části věnované Albrechtu z Valdštejna. Dále prohlídka, mimo jiné, obsahuje Vrchnostenskou kancelář, uniformy sloužících nebo koňské postroje. Z hradu se přejde do zámku a projde se podkrovím s hostinskými pokoji, sestoupí se do dámských pokojů a dále do pánské části a reprezentačních salonů. Prohlídka je ukončena v zámecké kuchyni.

Více

I. velký prohlídkový okruh, II. malý prohlídkový okruh

Místo
Lidická 1, 47125 Jablonné v Podještědí
Datum konání
Stálá akce
Typ

První okruh je delší a prohlídka trvá asi 70 minut. Návštěvníci se na prvním okruhu seznámí nejen s historií zámku, ale i s historií o vývoji nábytku a drobných uměleckých předmětů od gotiky až po tzv. historizující slohy. Prohlídková trasa respektuje architektonické prvky a řešení místností, a tak si návštěvník může prohlédnout téměř originálně dochovanou zámeckou kapli Seslání Ducha svatého, Černou kuchyň s otevřeným ohništěm ze 17. století, vrchnostenskou kancelář s trezorem a mechanickým bezpečnostním zařízením z 19. století, Bajkový sál s renesančním kazetovým stropem z roku 1610, anebo Zdislavinu světničku, která vznikla v 17. století při barokní přestavbě zámku. Druhý okruh je kratší, ale i tak prohlídka trvá asi 50 minut. První třetina prohlídkové trasy je totožná s prvním okruhem a je zakončena Černou kuchyní. Návštěvník tak nemá možnost podívat se do dalších místností zámku jakou jsou zbrojnice, Liebiegovské pokoje a Zdislavina světnička. Přesto uvidí podstatnou část lemberských interiérů dokladujících historický vývoj od gotiky po klasicismus a samozdřejmě se seznámí i se stavební a rodovou historií zámku.

Více

2. prohlídková trasa - nová zbrojnice

Místo
Zámecká 4001, 46401 Frýdlant
Datum konání
Stálá akce

V této expozici je umístěno více než tisíc zbraní, z nichž nejstarší je možné datovat do poloviny 12. století a nejmladší pocházejí z 1. světové války. Jsou tu zastoupeny zbraně chladné i palné, zbraně vojenské i lovecké.

Více

Historická expozice

Místo
Masarykova 437, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Osvětluje významné mezníky v dějinách Liberecka od 12.století do roku 1918. K jejich bližšímu poznání přispívají informativní texty, archivní listiny, plány, mapy, modely, grafické listy, obrazy a uměleckořemeslné exponáty z příslušných historických období. Souhrn expozičních prvků ilustruje postupnou proměnu libereckého regionu v moderní průmyslovou oblast. Samostatná výstavní sekce je věnována stavebnímu a správnímu vývoji města Liberce.

Více

Expozice užitého umění

Místo
Masarykova 437, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Zahrnuje v chronologickém přehledu vývoj evropského užitého umění od starověku do současnosti. Nevšedně bohatý soubor uměleckých předmětů ze sbírkových fondů skla, keramiky, porcelánu, textilu, tapiserií, nábytku, dřevořezeb, hodin, starých tisků, šperků, ušlechtilých i obecných kovů a dalších oborů nabízí vedle estetického zážitku rovněž zprostředkovanou informaci o proměnách výtvarných slohů v průběhu staletí.

Více

Historie Nového Města pod Smrkem

Místo
Palackého 276, 46365 Nové Město pod Smrkem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Nizozemské malířství 16.-18. století

Místo
Masarykova 723, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Kabinet českého malíře Petra Dillingera

Místo
Svobody 32, Český Dub IV, 46343 Český Dub
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Kontakt

Chalupa Jaro
tel: 777 719 359

Josef Čechlovský

info@jaro-josefuv-dul.cz

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.