Akce v okolí


1 2 4 Následující

Akvária, Australis, Masožravé rostliny, Neotropis, Paleotropis, Pravěk, Květnice,

Místo
Purkyňova 630, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

České umění 20. století

Místo
Masarykova 723, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

První přírůstky pro tuto nejrozsáhlejší sbírku se podařilo získat v roce 1927 zakoupením pozůstalosti bratrů Ferdinanda a Alexandra Blochových, která kromě jiného obsahovala i několik cenných prací Willi Nowaka, Georga Karsa a Alfreda Justitze. Po delší proluce se další akviziční činností zabýval až Jaro Beran, správce sbírek, a po roce 1946 její první ředitel. Byly to obrazy impresionistů (Antonína Slavíčka, Václava Radimského, Josefa Ullmana) a obrazy generace devadesátých let, které vytvořily základ pro budoucí sbírku. Nástupkyně Jaro Berana PhDr. Hana Seifertová v průběhu svého působení shromáždila více než 250 obrazů z období od devadesátých let 19. století do konce šedesátých let 20. století. Mezi nejvzácnější akvizice patřily obrazy členů skupiny Sursum, soubor kubistických děl včetně Polibku smrti Bohumila Kubišty, obrazy Josefa Šímy a Aloise Wachsmanna. Sbírku dále doplňovala od roku 1970 Mgr. Naďa Řeháková, kurátorka sbírek a autorka katalogu sbírky z roku 1974.

Více

Příroda a zajímavosti frýdlantského výběžku

Místo
Palackého 276, 46365 Nové Město pod Smrkem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Johanitská komenda sv. Zdislavy a Havla z Lemberka

Místo
Svobody 32, Český Dub IV, 46343 Český Dub
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Tematické expozice věnované archeologii, řemeslům a historii města

Místo
Míru 176, 46401 Frýdlant
Datum konání
Stálá akce
Typ

Unikátním exponátem je nález základů chlebové pece, jejíž replika je umístěna na nádvoří muzea. Součástí muzea je také nově zrekonstruovaná kaple s původní Pietou.

Více

Buď v obraze

Místo
Masarykova 723, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Nová interaktivní expozice, jejémž hlavním smyslem je přiblížit malým a velkým svět výtvarného umění. „Chtěli jsme ukázat jakou roli hraje ve výtvarném umění třeba světlo, nebo co se stane s plastikou, když je vyrobená z různých materiálů,“ řekla nám k expozici Adéla Pomothy, která se podílela na přípravě koncepce expozice. Interaktivní expozice návštěvníkům umožní lépe pochopit umělecké dílo a jak jeho vnímání ovlivňuje prostředí, světlo, barva nebo materiál.

Více
1 2 4 Následující

Kontakt

Chalupa Jaro
tel: 777 719 359

Josef Čechlovský

info@jaro-josefuv-dul.cz

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.